Pro studenty

Jak to funguje?

Domluvíme s vaší školou spolupráci a v průběhu pololetí s vámi strávíme ve škole 4 dny nebo 8 půldnů. Pomáháme připravit business plán. Pokud začnete podnikat, tak Vás motivujeme, podporujeme, radíme a jsme oporou, dokud budete podnikat, nebo dokud nebudete mít 18. 

Dáme vám vstupní investici až do výše 150.000 Kč, kterou budete postupně, když se Vám bude dařit, splácet. Kdyby se vám nedařilo, není problém podnikání ukončit bez finančních následků.

Jakmile dospějete i dle našich zákonů, a stále bude podnikat, pomůžeme vám Vaši firmu překlopit na s.r.o., které bude jen a jen Vaše.

Projekty, které vznikly

Nový Jičín | Moravskoslezský kraj

DARKTOURISM

4 studentky střední školy EDUCA, které se rozhodly podnikat v oblasti cestovního ruchu. A že nejsou zletilé? To je právě podstata našeho projektu. Takovým super žákům  a studentům pomáháme v podnikání.

Už podle názvu poznáte, že to nebudou obvyklé výlety. Chtějí se zaměřit na různá zajímavá, až temná místa v našem okolí a pomocí zajímavosti udělat z obyčejného školního, firemního i osobního výletu něco speciálního. Možná se budete trošku bát, možná vás to bude fascinovat, ale rozhodně vás to nenechá klidnými.

Koukněte na Instagram (darktourismcompany), webové stránky nebo Facebook a jakmile to situace dovolí, najdete tam ty důležité informace.

Ostrava | Moravskoslezský kraj

RGW - Recreate Green World

2 spolužáci ještě na základní škole založili projekt, který se  zaměřuje na vysazování stromů v našich městech a péčí o ně.

Super nápad i zaměření. Protože zeleně v našich městech není dostatek. Někdo si adoptuje zvíře z útulku, někdo přispívá na zvíře v ZOO. Proč si neadoptovat strom ve svém městě a přispět tak ke zlepšení našeho prostředí? A kdykoliv jej můžete přijít navštívit a třeba i obejmout 🙂

Koukněte na FB skupinu. Časem budou přibývat zajímavé příspěvky.

Ostrava | Moravskoslezský kraj

Guard nature

Prozatím náš nejaktivnější projekt. Děvčata z Guard nature začala už v osmé třídě na základní škole (nejmladší zakladatelce bylo 13 let). Původní název „Zachraňme naši planetu“ se změnil právě díky mezinárodnímu zaměření projektu.

Tým se rozhodl, že nebude projekt provozovat jako podnikání, ale jako svůj koníček. Přesto do něj dávají spoustu energie a nápadů. Vždy si vyberou aktivitu, kterou budou podporovat (mořské želvy, autralské lesy po požáru apod.) a na ni sbírají peníze. Ale ne jen tak, pečou úžasné dobroty nebo vyrábějí drobnosti a ty prodávají. Peníze následně posílají na vybranou dobročinnou činnost. Jsou prostě skvělé!

Sledujte je třeba na FB stránkách.

ZAUJALO Vás to?

Sledujte nás také na sociálních sítích: